Niestety z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością możemy powiedzieć, że na terenie Gminy Goleniów w miejscowości Budno powstanie kolejna inwestycja, która może mieć destrukcyjny wpływ na środowisko, a co za tym idzie na nasze zdrowie i życie.

Będzie to zakład produkcji karbonizatu czyli substancja o właściwościach zbliżonych do węgla drzewnego uzyskiwana w procesie pirolizy.

Inwestycja byłaby uzasadniona gdyby inwestor pozyskiwał produkt ostateczny z z roślin energetycznych, odpadów leśnych lub innych substancji naturalnych. Niestety jak czytamy w ” Raporcie o Oddziaływaniu Przedsięwzięcia na Środowisko” który przedstawił sam inwestor, cyt: ” … Źródłami pozyskania odpadów będą głównie bezpośrednio zakłady przemysłowe … śmigła wiatraków będą dostarczane od firm prowadzących remonty i konserwacje elektrowni wiatrowych, podobnie panele fotowoltaiczne, przy czym w przypadku paneli przewiduje się również współpracę z firmami ubezpieczeniowymi w zakresie przetworzenia paneli uszkodzonych np. po gradobiciu.” – ujmując to jednym słowem najgorszy syf świata.

Pojawia się pytanie, czy Burmistrz Krupowicz o tym wie ? Śmiało można zaryzykować tezę, że TAK.

Dlaczego z tym nic nie robi ?  Nie może ? Nie chce ? Ma w tym interes ?

Ciekawa sprawa, nieprawdaż ?

 

(red.)

 

Dodaj komentarz