Bywaj Zdrów – Zdrowe Włosy, a Nasze Jelita

Dziś pytamy naszej Pani ekspert – Iwony Poręba dyplomowanego Trychologa – dlaczego w swoim gabinecie wzmacnia terapie skóry głowy oraz włosów skupiając swoją uwagę na tym co dzieje się w naszych jelitach ?

Postanowiłam wzmocnić terapie gabinetowe skóry głowy i włosów, dbając o dobrą kondycję jelit moich klientów ponieważ, istnieje bardzo duża zależność stanu skóry od mikrobioty jelit. Niedobory witamin, mogą także wynikać ze złej ich wchłanialności, część witamin z grupy B i K jest wytwarzana w naszych jelitach. Przyjmowanie probiotyków kojarzymy z antybiotykoterapią, jednak wzrost stężenia zanieczyszczenia środowiska, zwiększenie poziomu higienizacji powoduje zmniejszenie różnorodności bakterii w naszym otoczeniu, a to prowadzi do redukcji mikrobioty jelit, doprowadzając do nieprawidłowej regulacji immunologicznej. W naturalny sposób możemy zadbać o jelita pijąc zakwas z buraków, oraz jedząc kiszonki, kiszonki i jeszcze raz kiszonki.

Jeśli masz dodatkowe pytania skontaktuj się z nami: [email protected] z dopiskiem ” Zdrowe włosy, a jelita”. Nasi eksperci są do Państwa dyspozycji.

Źródło foto:

(red.)

Dodaj komentarz