Poznajcie Panią Iwonę – pierwszego trychologa w Goleniowie

Trycholog – nie jest lekarzem i niestety można nim zostać po weekendowym szkoleniu produktowym, założyć biały fartuszek, kupić kamerkę za 1000 zł i zacząć przyjmować pacjentów/klientów. Niestety w praktyce nie weryfikujemy kwalifikacji osób, którym powierzamy nasze zdrowie i to jest błąd.
Pani Iwona Poręba posiada wykształcenie medyczne: 5 lat Liceum Medycznego, Studia I stopnia- licencjat pielęgniarstwa, Studia podyplomowe – trychologia i wieloletnie doświadczenie w pracy z pacjentami w warunkach szpitalnych.
Obecnie jest w trakcie studiów II stopnia kier. pielęgniarstwo.
Wykształcenie medyczne u trychologa podnosi poziom oferowanych usług, ponieważ diagnostyka problemu włosowego jest oceniana z medycznego punktu widzenia, a nie tylko jako defekt kosmetyczny.
Czym zajmuje się trycholog ?
Trycholog to specjalista, który zajmuje się skórą głowy i włosami. Nie zajmuje się innymi problemami skórnymi. Trycholog analizuje stan skóry na głowie oraz cebulek włosowych. Pomaga ustalić przyczynę nadmiernej utraty włosów, a także innych schorzeń skóry głowy, jak: łupież, łuszczyca, łojotokowe zapalenie skóry głowy, podrażnienia.
Trycholog ocenia stan skóry głowy, stan cebulek włosowych i włosów. Ustala przyczynę występowania schorzeń skóry głowy i problemów np.: z łysieniem. Specjalista pomaga dobrać indywidualny, odpowiadający problemowi sposób pielęgnacji włosów oraz sugeruje ewentualne metody leczenia schorzenia. Trycholog przeprowadza także zabiegi na skórę głowy i włosy.
Jak przebiega badanie ?
Do badania włosów i skóry głowy trzeba się przygotować. Włosy powinny nie być myte 24 – 48h przed wizytą. Powinny być również  pozbawione wszelkich kosmetyków, nie należy nakładać żelu, pianek, odżywek. Trycholog bada skórę głowy za pomocą specjalnego mikroskopu z mikro kamerą. Trycholog ocenia, jaki jest procent włosów w poszczególnych fazach wzrostu. Badaniu poddane są także mieszki włosowe. Trycholog może zaproponować pierwiastkową analizę włosa. Badania wykonywane u trychologa są bezbolesne i nieinwazyjne.
Więcej na temat schorzeń skóry głowy, a także ich przyczyn już w krotce u nas … 🙂
(red.)

Dodaj komentarz