“Przedstawiam Państwu postać lidera i stratega, doświadczonego, skutecznego w tworzeniu własnych strategii rozwoju dyrektora finansowego, członka Rad Nadzorczych w spółkach kapitałowych….” – tak to reklamuje Burmistrz Krupowicz swojego nowego skarbnika, przesuniętego z funkcji prezesa goleniowskiego PGK.
W jaki sposób zmaterializował się “wybitny biznesowy geniusz” (to też cytat) p. Cieślińskiego w roli prezesa PGK, o którym długo mówił burmistrz, nie wiem. Oszczędnościami? Uszczelnieniem systemu? Sprawną obsługą śmieciową gminy? Poprawą kondycji finansowej spółki? Nie proszę Państwa. Obsługa śmieciowa jak generowała długi, tak generuje, w setkach tysięcy miesięcznie. Jedynym pomysłem burmistrza i prezesa skarbnika, to zaserwować nam wszystkim wyższe opłaty za śmieci.
… a sam proces wyboru skarbnika? Cóż. Podobnie jak w wielu innych burmistrzowych przypadkach. Bez konkursu, bez konsultacji, z “klucza”. Akcja “Rodzina na swoim” trwa w najlepsze… – pisze na swoim portalu Pan Radny Krzysztof Sypień.
My ze strony redakcji poddajemy pod Państwa rozwagę jeszcze jedno pytanie. Jak tak znakomity zarządca doprowadził do tego aby prowadzona przez niego działalność przyniosła straty ? Powierzenie finansów publicznych takiemu przedsiębiorcy raczej mija się z celem, chyba że jest to celowy manewrrrr …
(red.)

Dodaj komentarz