Sprawca uporczywego nękania sześciu osób stanie przed sądem. Sprawa Prokuratury Rejonowej w Goleniowie.

Prokurator Rejonowy w Goleniowie skierował do Sądu Rejonowego w Goleniowie akt oskarżenia wobec mężczyzny podejrzanego o uporczywe nękanie poprzez m.in. wysyłanie wiadomości tekstowych sms oraz wiadomości za pośrednictwem komunikatora Messenger, a także wielokrotne wykonywanie połączeń telefonicznych podczas których m.in. kierował groźby pozbawienia życia i zdrowia tj. o czyn z art. 190 a § 1 kk i inne.

Prokurator Rejonowy w Goleniowie skierował do Sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, który działając w krótkich odstępach czasu, w wykonaniu z góry powziętego zamiaru, w okresie pomiędzy lutym 2019 r., a 26 sierpniem 2020 r. uporczywie nękał sześć osób poprzez m.in. wysyłanie wiadomości sms oraz wiadomości za pośrednictwem komunikatora Messenger zawierające słowa powszechnie uznawanych za obelżywe, a także których treścią były groźby karalne. W tym celu podejrzany wielokrotnie tworzył nowe konta na portalach społecznościowych, podszywając się pod inne osoby. Nadto wielokrotnie dzwonił do pokrzywdzonych, także w porach nocnych kierując pod ich adresem słowa wulgarne, grożąc pozbawieniem życia i zdrowia. Trójkę pokrzywdzonych podejrzany także śledził oraz groził im zniszczeniem  należącego do nich mienia.

Podejrzany został zatrzymany, a następnie na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Ten środek zapobiegawczy był stosowany również w dniu kierowania aktu oskarżenia do Sądu.

Podejrzany (lat 40) nie był w przeszłości karany sądownie.

Aktualnie za zarzucane podejrzanemu przestępstwo m. in. na podstawie art. 190a § 1 kk  grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

(red.)

 

Informacja : Prokuratura Okręgowa w Szczecinie

Dodaj komentarz