Radny Jastrzębski ma bana na szkołę …

Bardzo ciekawą interpelację w dniu 13.05.2024r. złożył radny Rady Miejskiej w Goleniowie pan Michał Jastrzębski.

W przedmiotowym wniosku radny podnosi kwestię braku możliwości podjęcia edukacji przez mieszkańców takich miejscowości jak Załom, Pucice, Czarna Łąka w Szkole Podstawowej nr 39 w Szczecinie.

Poniżej przytaczamy treść złożonej interpelacji:

Szanowny Panie Burmistrzu,

Proszę o podjęcie rozmowy z miastem Szczecin w sprawie podpisania porozumienia umożliwiającego dzieciom naszej gminy, szczególnie mieszkańcom miejscowości Zalom, Pucice i Czama Łąka podjęcie nauki w szkole podstawowej SP 39 przy ul. Kablowej w Szczecinie.

Bardzo wiele dzieci z terenu gminy Goleniów i tak uczęszcza tam do szkoły, a rodzice w tym celuspecjalnie meldują się na terenie Szczecina, przez co w konsekwencji gminie Goleniów uciekają pieniądze z podatku PIT.

Osobiście mieszkam jedynie kilometr od szkoły SP39 i nie mogę oficjalnie wysłać dzieci do tej najbliższej nam szkoły tylko powinienem wysłać ich do szkoły oddalonej o 5,5km w Kliniskach.

Wiele lat temu mój dziadek pomagał budować szkołę w czynie społecznym dla okolicznych mieszkańców a teraz mieszkając na tej samej ulicy co dziadek mam bana na szkołę bo gminy nie potrafią rozmawiać w interesie mieszkańców.

Kamila Chilkiewicz – Piwowarska

Dodaj komentarz