Czy Nowy Dyrektor dźwignie DOM KULTURY z kryzysu ?

Od dnia 01.03.2021r., Goleniowski Dom Kultury ma nowego Dyrektora. Po ustępującej ze stanowiska Pani Aleksandrze Holz, „ kulturalny ster” przejął Pan Maciej Ratajczyk, który do tej pory w GDK piastował fotel zastępcy Pani Oli.

Czy Panu Maciejowi uda się dźwignąć Goleniowski Dom Kultury z kryzysu ? To pytanie, z pewnością, zadaje sobie wielu z nas. Na chwilę obecną, jak sam wielokrotnie wskazywał w swoich wypowiedziach, GDK czeka lekki tuning pod względem organizacyjnym, a przed samym nim wiele spotkań.

Wizja i misja Goleniowskiego Domu Kultury na lata 2021 – 2024

Na stronie Goleniowskiego Domu Kultury, ukazał się dokument, którego autorem jest Pan M. Ratajczyk. Zamieszczony akt to Plan Rozwoju Goleniowskiego Domu Kultury na lata 2021 – 2024, a jego celem jest przybliżenie mieszkańcom naszego miasta, oraz gminy, co będzie priorytetem w działaniu GDK w nadchodzącym czasie.

Jak możemy przeczytać, miedzy innymi, ekipa GDK na czele z dyrekcją, skupi się na rozwijaniu lokalnych zjawisk kulturalnych i kulturotwórczych, edukacji ekologicznej, pozyskiwaniu środków zewnętrznych na działalność, wzbogaceniu oferty edukacyjnej. Nadto, w planach jest stworzenie interesujących propozycji, które byłyby realizowane w sezonie letnim i pozwoliły zrekompensować tzw. “czas Covidowy”, podczas którego życie kulturalne, nie tylko w Goleniowie, ale również w całym kraju stanęło.

Pomysły na wykorzystanie Rampy Kultura oraz Twierdzy Design

Jak zapewne wiecie, w wykazie przestrzeni kulturalnej, na mapie naszego miasta przybyły dwa nowe punktu tj. Rampa Kultura i Twierdza Design. Zadaniem nowego Dyrektora bardzo ważne jest czynne włączenie tych obiektów w integralną całość działalności GDK. Koncerty, wystawy, teatralne spektakle, ale również  konferencje o charakterze naukowym, to tylko część idei Pana Macieja na wykorzystania tych obiektów.

Czy uda mu się osiągnąć swoje założenia ? Czy Burmistrz oraz Rada Miejska dostrzeże na nowo potencjał jaki posiada budynek GDK ? Czy nowy Dyrektor przekona do siebie zarówno włodarzy jak i mieszkańców ?

Czas pokaże…

My – Redakcja Goleniów.Net – życzymy nowemu zarządcy mnóstwa sił, dobrej energii i wielu, wielu sukcesów !!! Powodzenia 😊

( redakcja Goleniów.Net )

Źródło informacji: https://gdk.goleniow.pl/

Źródło photo: https://xhimihoti.com/projects/

Dodaj komentarz