Działania „ODPOWIEDZIALNY TRUCKER” w powiecie goleniowskim

Dziś (21.07.2020r.), policjanci z goleniowskiej drogówki wzięli pod lupę kierujących pojazdami ciężarowymi. Mundurowi w ramach działań pt.” ODPOWIEDZIANY TRUCKER” sprawdzali stan psychofizyczny kierujących pojazdami wykonującymi przewozy drogowe osób i rzeczy. Sprawdzano stan techniczny tych pojazdów, uprawnienia do kierowania oraz czy kierujący stosują się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie, mając na uwadze zapewnienie bezpieczeństwa na drogach powiatu goleniowskiego, przeprowadzili działania pt. ”ODPOWIEDZIALNY TRUCKER”. Mundurowi już od samego rana wzięli pod lupę kierujących pojazdami ciężarowymi. Funkcjonariusze sprawdzali stan techniczny tych pojazdów, uprawnienia do kierowania, dokumenty jak również stan trzeźwości kierowców.

Podczas przedmiotowych działań policjanci rozdawali jednorazowe maseczki do udzielania pierwszej pomocy i jednorazowe alkotesty.

Głównym cele akcji jest przypomnienie kierującym o obowiązujących przepisach ruchu drogowego oraz fundamentalnej zasadzie „PIŁEŚ! NIE JEDŹ!TY RÓWNIEŻ JESTEŚ ODPOWIEDZIALNY ZA BEZPIECZEŃSTWO W RUCHU DROGOWYM!”

mł.asp. Anna Dygas

Dodaj komentarz