Port Lotniczy Szczecin – Goleniów przygotowuje się do przyjęcia pierwszych pasażerów i rozpoczyna kampanię reklamową #BEZWASNIEMANAS

Już od 01.06.2020 roku, samoloty PLL LOT zaczną latać na trasie Warszawa – Szczecin – Warszawa.

Od lipca, swoje operacje wznawiają Ryanair, Wizz Air (od 03.07 – nowa trasa do Lwowa) oraz Norwegian. Od sierpnia – SAS

Należy sobie zdać sprawę, że wszyscy będziemy musieli odnaleźć się w nowej rzeczywistości.
Dlatego też, port lotniczy wraz z liniami lotniczymi podjął wspólne działania, aby latanie, pod względem COVID-19 było bezpieczne.

Linie lotnicze wprowadzają obowiązek noszenia maseczek, każdy samolot podlegać będzie dezynfekcji, zminimalizowane zostaną podawanie cateringu i sprzedaż pokładowa. Przemieszczanie się po pokładzie samolotu będzie ograniczone i możliwe tylko po uzyskaniu zgody personelu pokładowego. Samoloty wyposażone będą w filtry HEPA.

Również na lotnisku spotkamy się z „nową sytuacją”.

Z terminala pasażerskiego korzystać będą mogli tylko i wyłącznie pasażerowie, którym przed wejściem mierzona będzie temperatura. Osoby odprowadzające będą mogły się pożegnać na terenie parkingów. Wewnątrz terminala pasażerskiego obowiązkowe będzie noszenie maseczek oraz dezynfekowanie rąk przed i po kontroli bezpieczeństwa. Na terenie terminala pasażerskiego, w strefie przed jak i po odprawowej rozstawione będą punkty do dezynfekcji rąk. Codziennie, w godzinach nocnych dezynfekcji podlegać będzie cały terminal pasażerski.

Te wszystkie działania mają sprawić, że latanie będzie bezpieczne, a pasażerowie znów zapełnią lotnisko i samoloty z niego odlatujące. Cały proces przywracania „normalności” w lotnictwie potrwa pewien okres czasu.

Port Lotniczy Szczecin – Goleniów rozpoczyna kampanię promocyjno – informacyjną #BEZWASNIEMANAS

 

Podczas kampanii, którą zapoczątkował film na profilu FB https://pl-pl.facebook.com/SzczecinAirport/ goleniowski port zachęca mieszkańców Pomorza Zachodniego do korzystania z naszego Regionalnego Portu Lotniczego. Jednocześnie zachęcić do lokalnego patriotyzmu, poprzez który wspieramy nasze Zachodniopomorskie firmy.

(red.)

Dodaj komentarz