Nowogardzcy policjanci zatrzymali 33-letniego mieszkańca powiatu goleniowskiego podejrzanego o zabicie kota. Decyzją sądu trafił na 2 miesiące do aresztu. Za popełniony czyn grozi mu do 3 lata więzienia.

W miniony wtorek (07.01.2020 r.),  około godziny 22:00, Dyżurny Komisariatu Policji w  Nowogardzie otrzymał telefoniczne zgłoszenie o zabiciu kota poprzez uduszenie. Na miejsce wskazane przez zgłaszającego udali się mundurowi z Nowogardu, którzy we wskazanym mieszkaniu zastali kilku mężczyzn spożywających alkohol. Policjanci podczas rozpytania świadków ustalili, że 33-letni mężczyzna, poprzez uduszenie, zabił zwierzaka. W trakcie przeszukania, pod oknem mieszkania należącego do sprawcy, ujawniono zwłoki młodego kota.

Martwe zwierzę zostało przez funkcjonariuszy zabezpieczone do badań sekcyjnych. W chwili zatrzymania 33-latek miał 1,6 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna spędził noc w Pomieszczeniu dla Osób Zatrzymanych. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty spowodowania śmierci zwierzęcia. Na wniosek Policji, prokurator wystąpił do sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd zastosował wobec mężczyzny 2 miesiące aresztu. Za popełniony czyn grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

mł.asp. Anna Dygas

 

 

Dodaj komentarz