Szanowni Państwo jesteśmy tu po to aby udokumentować ważny fakty w historii Gminy Goleniów, a tak naprawdę Klinisk Wielkich. Historii zarówno zakładu Mondi jak i naszych priorytetów oraz celów zapewniania dobrej jakości życia dla mieszkańców Gminy Goleniów – powiedział rozpoczynając, w dniu dzisiejszy, konferencję prasową Burmistrz Tomasz Banach.

Przytoczona konferencja poświęcona była bardzo ważnej, z punktu widzenia mieszkańców Klinisk Wielkich, inwestycji jaką pragnie zrealizować firma Mondi, zlokalizowana właśnie w tej wsi.

Mondi jest wiodącym producentem opakowań z tektury falistej i arkuszy tekturowych w Zachodniej Polsce.

Firma produkuje rozwiązania opakowaniowe wszystkich popularnych gatunków tektury oraz wyjątkową na naszym rynku mikrofalę. Nowoczesne rozwiązania technologiczne sprawiają, że Mondi jest w stanie sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających Klientów, ułatwiając ich życie każdego dnia i dostarczając im opakowań jakich potrzebują.

Spółka znana jest z inwestowania w pracowników, ale również zaangażowania w liczne projekty społeczne. Mondi wspiera także finansowo lokalne organizacje i instytucje.

W dniu dzisiejszym przedstawiciele firmy Mondi podpisali umowę na budowę drogi dojazdowej do firmy z pełną jej infrastrukturą podziemną, a także ścieżką rowerową w Kliniskach Wielkich.

Obecnie jedyną alternatywą dojazdową do siedziby firmy w Kliniskach jest ul. Słoneczna, która w tym momencie jest drogą wysoce wyeksploatowaną i nie udźwignęłaby ciężaru rozbudowy zakładu. Dlatego po długich, ale konkretnych negocjacjach, firma na własny koszt postanowiła wybudować nową drogę dojazdową do zakładu.

Dzięki naprawdę dużej społecznej odpowiedzialności biznesu firmy Mondi doszliśmy do wspólnego porozumienie, że potrzebna jest nowa droga, której koszt w całości firma weźmie na siebie – powiedział Burmistrz Banach.  

Jak wynika z porozumienia, po wybudowaniu spółka przekaże, w akcie darowizny, nowo wybudowaną drogę Gminie Goleniów.

Droga ma zostać oddana do użytku za około dwa lata.

(red.)

Posterunek w Kliniskach z dofinansowaniem Gminy Goleniów

Dodaj komentarz