Nowogard: Wizytowali Łącznik Dworcowa – 700 lecia

Anna Pawlak i P. Słomski: Ta inwestycja to dowód na to, iż Polski Ład działa!

W zeszły piątek na łączniku Dworcowa-700 lecia, doszło do spotkania Piotra Słomskiego – przewodniczącego rady miejskiej poprzedniej kadencji, Anny Pawlak dyrektor – odpowiedzialnej za wdrażanie z ramienia Banku Gospodarstwa Krajowego rządowego programu Polski Ład oraz Pawła Słomskiego przewodniczącego stowarzyszenia Partnerstwo i Rozwój.
Anna Pawlak dyrektor regionalny Banku Gospodarstwa Krajowego a więc instytucji odpowiedzialnej za wdrażanie Polskiego Ładu, intensywnie odwiedza samorządy województw Polski Północnej, spotykając się z przedstawicielami gmin i powiatów.
W Nowogardzie była ponad rok temu, gdzie spotkała się na łączniku z Pawłem Słomskim przewodniczącym stowarzyszenia Partnerstwo i Rozwój. Wówczas rozmawiano o możliwościach jakie stwarza rządowy program Polski Ład przy finansowaniu tego rodzaju inwestycji. Teraz przyszedł czas na wizytacje i spotkanie na inwestycji już realizowanej. Był to również moment na podziękowania za to, iż wniosek i dofinansowanie przygotowany przez burmistrza i nowogardzkich urzędników został przez stronę rządową przyjęty pozytywnie i przyznano na nią dotację.
W trakcie spotkania Piotr Słomski – przewodniczący rady miejskiej poprzedniej kadencji podkreślił, iż Łącznik Dworcowa -700 lecia to strategiczna inwestycja w tej części miasta. W poprzedniej kadencji gdy pełniłem funkcję przewodniczącego rady rok rocznie wpisywaliśmy ją w budżet gminy, jednak dopiero dziś możliwym dzięki Polskiemu Ładowi i sporym rządowym środkom inwestycja będzie realizowana. Anna Pawlak dodała, iż tego typu inwestycje ważne dla społeczności lokalnej są przykładem na to iż Rządowy Program inwestycji strategicznych Polski Ład działa i jest potrzebny. Spotkanie podsumował Paweł Słomski przewodniczący stowarzyszenia Partnerstwo i Rozwój, który podziękował Annie Pawlak za dwukrotną wizytę w Nowogardzie, miejmy nadzieję, iż w przyszłości tych pozytywnych dla naszej gminy wizyt będzie więcej.

red

 

Inny ciekawy artykuł

KONKURS Foto Video – Flaga nad Goleniowem

 

Dodaj komentarz