„ … co dobrego słychać w Gminie Goleniów” – nie wiem czy to efekt nadchodzącej wiosny, czy pewnej refleksji, ale w Goleniowie wraca aktywność mieszkańców.

Zaczynając od – młodych, którzy ruszyli z dużym impetem do Młodzieżowej Rady Miasta; – stowarzyszenia i organizacje, które zaczęły sobie stawiać coraz wyższe cele; – inwestorów, którzy dalej widzą Goleniów jako dobre miejsce do lokowania swojego kapitału; – ludzi, którzy tworzą popyt na mieszkania i domy w GG; – środowiska sportu i kultury ze swoimi ambicjami i działaniami; – środowiska senioralne, które aktywnie włączają się we wszystkie procesy zachodzące w GG; – szkoły i przedszkola, które w obliczu zagrożeń czasu walczą o dobro ucznia i jego edukacji; – … mógłbym tak jeszcze wymieniać dalej żeby kogoś nie pominąć…!

Jedno jest dla mnie pewne – wzrosła odpowiedzialność za wspólne mienie. Przejawia się to nawet w tak wydawałoby się prozaicznej sprawie jak porządek i czystość w GG.

Coraz mniej dewastacji i idiotycznego zanieczyszczania, a więcej dbałości o „nasze wspólne dobro”. Może to taka naturalna potrzeba powrotu do normalności po epidemii, zagrożeniu bezpieczeństwa, globalnych problemów energetycznych i klimatycznych itp.!

I na koniec jedno zdanie (życzenie) – Spokojnych, bezpiecznych, zdrowych i z prawdziwym/autentycznym USMIECHEM Świąt Wielkanocnych!

Tomasz Banach

Orędzie Burmistrza Banacha do Młodych

Dodaj komentarz