Dość stanowczo – i bardzo słusznie – wyraził swoje stanowisko Radny Marcin Gręblicki w kontekście podejmowanej uchwały mającej na celu pozbawienie Radnego Krzysztofa Sypienia mandatu.

Radny, krok po kroku, wypunktował wszystkie osoby, które potencjalnie mogłyby mieć jakiegokolwiek rodzaju interes przystępując do glosowań nad uchwałami w sprawach finansowania stowarzyszeń, klubów sportowych czy instytucji oraz spółek gminnych.

  • Wsłuchując się w to mam obawy w ogóle i pytanie do naszego radcy Prawnego jak i Pana Burmistrza; czy na przykład, głosując nad fotowoltaiką, gdzie będą dofinansowane spółki gminne, zastanowiliśmy się i czy przeanalizował Pan, czy tam nie doszło do złamania prawa ? Bo na przykład są osoby, które są rodziną pośrednio i bezpośrednio powiązane jak na przykład; Pan Krzysztof Rutkowski Radny, czy też Pan Zajko Radny, czy też Pan Kuszyński Robert, są powiązani albo przez siebie albo przez najbliższe osoby w rodzinie z majątkiem, który jest majątkiem gminy, który dofinansowujemy. Albo dotacje na klubu sportowe gdzie mamy Mariusza Skakuja, mamy Pana Maksyma, Pana Panka. Czy jest to Brama pani Musialska, czy jest to może Pan Czerwiński  – CUS (były OPS) -, czy jest Pan Łebiński poprzez stowarzyszenia, które prowadzą jakąś tam działalność ( … ). Czy nie ma tu konfliktów bo my głosujemy wiele rzeczy … – mówił Radny Marcin Gręblicki.

Myślimy, że od tej pory za nim jakikolwiek Radny zabierze udział w  głosowaniu, zrobi sobie ostry rachunek sumienia, o ile jeszcze je ma !

Krzysztof Sypień utrzymał mandat

Kamila Chilkiewicz – Piwowarska

 

Dodaj komentarz