Jak podaje mł. asp. Anna Dygas nas stronie KPP w Goleniowie, szybką i profesjonalną reakcją wykazali się policjanci z komisariatu w Nowogardzie, którzy uratowali życie 74-latkowi. Mundurowi skierowani na interwencję, gdzie starszy mężczyzna zamknięty w mieszkaniu miał wołać o pomoc, nie zawahali się ani minuty. Wyważyli drzwi mieszkania, po czym udzielili pomocy przedmedycznej nieprzytomnemu poszkodowanemu. Mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy. Dzięki szybkiej reakcji policjantów nie doszło do tragedii.

Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komisariatu Policji w Nowogardzie sierż. Artur Michalski i sierż. Agnieszka Bandos, po raz kolejny udowodnili, że podczas codziennych służb, świadomie i profesjonalnie wypełniają słowa policyjnej roty ślubowania.

W noc 28 czerwca 2022 r. po godz. 1:00 dyżurny goleniowskiej komendy otrzymał telefon od zaniepokojonych mieszkańców jednej z miejscowości powiatu goleniowskiego, którzy zawiadomili o tym, że ich 74-letni schorowany sąsiad, zamknięty w swoim mieszkaniu woła o pomoc.  Na miejsce zgłoszenia niezwłocznie zostali skierowani policjanci z „patrolówki”, którzy bez chwili zastanowienia siłowo otworzyli drzwi mieszkania w którym jak się okazało leżał nieprzytomny mężczyzna. Mundurowi udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej, czym przywrócili mężczyźnie funkcje życiowe a następnie po przybyciu karetki przekazali go załodze pogotowia ratunkowego.

Kolejny raz, dzięki szybkiej i sprawnie przeprowadzonej interwencji policjanci uratowali ludzkie życie.

Co z komarowską szkołą jest nie tak ?

(red.)

 

Dodaj komentarz