Pan Zbigniew Pankiewicz od 1 kwietnia 2022r. ma objąć fotel nowego prezesa Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Goleniowie. Nic dziwnego zatem, iż w ostatnim czasie stał się osobą budząca wiele zapytań. Jest nowy, zupełnie nieznany w naszym środowisku.  Kim jest ? Czy jest człowiekiem Krupowicza ? Co ma do zaoferowania naszej gminnej spółce ?

Postanowiliśmy o osobę Pana Zbigniewa zapytać jeszcze obecnego pracodawcę Wójta Gminy Widuchowa – Pana Pawła Wróbla – kierując do niego kilka pytań:

R: Panie Wójcie, czy umowa o świadczenie pracy została już rozwiązana z Panem  Zbigniewem Pankiewiczem ? W PGK w Goleniowie Pan Pankiewicz ma objąć stanowisko od 1 kwietnia, czy w momencie obejmowania będzie “wolnym człowiekiem”, czy jeszcze formalne związanym z Gminą Widuchowa ?

W: Na wniosek pana Zbigniewa Pankiewicza rozwiązaliśmy umowę o pracę za porozumieniem stron z dniem 31 marca 2022 r. Do tego czasu musi dokończyć sprawy bieżące oraz przygotować dokumentację przekazania zakładu osobie, która do czasu rozstrzygnięcia naboru będzie pełniła obowiązki dyrektora.

R: Jak Pan, jako pracodawca, ocenia pracę, zaangażowanie oraz kompetencje Pana Pankiewicza ? 

W: Z panem Pankiewiczem pracowałem przez półtora roku. Dał się poznać jako osoba, która ma odważne pomysły. Chciał unowocześnić zakład. Niestety cały czas borykamy się z ogromnymi problemami finansowymi zakładu i to hamowało rozwój jednostki.

R: Co pozytywnego, w Pana ocenie, Pan Pankiewicz, poprzez swoją pracę, wniósł do Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Gminie Widuchowa ? 

W: Jak już wspomniałem niezmiernie zależało mu na unowocześnieniu  zakładu, wzbogaceniu parku maszynowego, regulacji płac itp. Niestety te działania są związane z ogromnymi nakładami finansowymi, a zakład jest na pograniczu rentowności. Wierzę, że w nowym miejscu pracy uda się mu zrealizować wszystkie swoje założenia.

Jakie więc widać nowy Prezes PGK to człowiek z ogromnym potencjałem. Lubi odwagę, rozwój oraz myślenie out off the box. Czy nasze kulejące Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej da mu szanse na rozwój ? A może fotel prezesa to do dopiero początek kariery w goleniowskich barwach ?

Będziemy bacznie obserwować.

Jest Nowy Prezes PGK – serdeczne gratulacje

(red.)

 

Dodaj komentarz