Śmiertelny wypadek pod Przybiernowem

W dniu 13 marca 2022 r. do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Goleniowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku z udziałem samochodu osobowego i ciężarowego na 51 km drogi ekspresowej S3 w kierunku Świnoujścia.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu zabezpieczono teren prowadzonych działań, przeprowadzono rozpoznanie i ustalono że doszło do wypadku z udziałem dwóch pojazdów. Samochód ciężarowy najechał w stojący pojazd osobowy którym podróżowało pięć osób (obywatele Ukrainy).
W wyniku zdarzenia pasażer samochodu osobowego – mężczyzna, poniósł śmierć na miejscu. Pozostali pasażerowie odnieśli poważne obrażenia (dwójka dzieci) oraz obrażenia ogólne (dwie kobiety). Kierowca samochodu ciężarowego nie odniósł obrażeń.
Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wykonania przy pomocy narzędzi hydraulicznych dostępu do dwóch poszkodowanych pasażerów samochodu osobowego. Dwóm kobietom, które doznały lżejszych obrażeń udzielano wsparcia psychicznego.  Do działań skierowano trzy zastępy straży pożarnej oraz oficera operacyjnego powiatu:
KP PSP Goleniów
JRG Goleniów
OSP Przybiernów
Opracowanie:  mł. asp. Dariusz Schacht
Zdjęcia:  Archiwum KP PSP Goleniów
Źródło informacji – kliknij link
(red.)

Dodaj komentarz