Koncert charytatywny “Dla Ukrainy” na Zamku w Szczecinie

Koncert charytatywny „Dla Ukrainy” odbędzie się już w najbliższą sobotę 5 marca na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Podczas wydarzenia prowadzona będzie zbiórka pieniędzy na rzecz Ukrainy.

Koncert charytatywny „Dla Ukrainy”

Impreza odbędzie się na Dużym Dziedzińcu Zamku. Rozpocznie się o godz. 12 spacerem z przewodnikiem Tomaszem Wieczorkiem po zamkowych dziedzińcach i występami grup teatralnych (Teatr Łapacze Snów, Teatr Uhuru z Domu Kultury 13 Muz, Teatr Rozmaitości Gwitajcie). Następnie do wieczora odbywać będą się koncerty znanych zachodniopomorskich muzyków, wokalistów, chórów i zespołów, a także reprezentantów domów kultury, szkół i uczelni.

W trakcie koncertu zbiórkę publiczną na rzecz wsparcia obywateli Ukrainy prowadzić będzie Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej.

– Zamek od lat współpracuje z ukraińskimi instytucjami kultury. Mamy w Ukrainie wielu przyjaciół. Teraz na wiele sposobów, od drobnych gestów po większe działania, także ten koncert, staramy się ich wesprzeć – mówi Barbara Igielska, dyrektor Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. – Wspaniałe jest, że na nasz apel w tak krótkim czasie odpowiedziało tak wiele osób, instytucji i firm. 

Na zamkowej scenie „Dla Ukrainy” wystąpią m.in. Chór Akademii Morskiej w Szczecinie pod dyrekcją Sylwii Fabiańczyk-Makuch, Chór Uniwersytetu Szczecińskiego pod dyrekcją Anny Tarnowskiej, Chór Dziecięcy Voci Veloci  Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Szczecinie pod dyrekcją Agaty Czekalińskiej, orkiestra dęta Domu Kultury 13 Muz Szczecińska Trzynastka, Final Countdown Orchestra im. Jana Skrosia pod dyrekcją Macieja Strycharczyka, Bractwo Śpiewacze z Tanowa (gościnnie Zosia Siekierzycka), młode wokalistki z Domu Kultury Skolwin, a także studenci szczecińskiej Akademii Sztuki oraz uczniowie Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie prowadzeni przez Jolantę Szczepaniak-Przybylińską.

Na dziedzińcu odbywać będą się również koncerty Andrzeja Szpaka, Roberta Jarzębskiego i Konrada Słoki. Mocnym akcentem będzie występ Lesji Szulc, znanej ukraińskiej wokalistki, która od kilkunastu lat mieszka w Polsce.

Na zakończenie wieczoru dynamiczny koncert zagra ETA – młody szczeciński zespół doceniany już na wielu imprezach i festiwalach, który gra rocka i punk rocka.

Koncert „Dla Ukrainy” poprowadzą konferansjerzy: Jakub Gwit i Kuba Klym. 

Ponadto przez cały czas trwania charytatywnej imprezy, w Holu Wschodnim Zamku działać będzie specjalna strefa dla dzieci z zabawami i grami. Na najmłodszych czekać będą tam m.in. gigantyczne puzzle oraz kareta typu Plauka z interaktywnymi grami. Będzie też malowanie twarzy. Z kolei na dziedzińcu otwarte będzie stoisko z bezpłatnym popcornem.

Do wydarzenia, które Zamek organizuje wspólnie ze szczecińskim oddziałem Związku Ukraińców w Polsce oraz Caritas, charytatywnie przyłączyło się wiele osób, instytucji i firm m.in. USTUDIO, Elite THERMO Polska Ryszard Mikołajewski, agencja ochrony FORT, agencja reklamowa Etcetera, agencja Target, Usługi Ratownicze Artur Byczków, MOK Dąbie, Akademia Sztuki w Szczecinie, Uniwersytet Szczeciński, Dom Kultury Klub Skolwin, Dom Kultury 13 Muz, Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii nr 2, Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie.

Ciepłe napoje i poczęstunek zapewnią nauczyciele i uczniowie z Zespołu Szkół Nr 6 im. Mikołaja Reja.

PROGRAM:

12.00 Oprowadzanie po dziedzińcach Zamku – Tomasz Wieczorek (zamkowy przewodnik, kierownik Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej)

———————————————————————————————————————–

12.30-14.00

 • Teatr Rozmaitości Gwitajcie                                                                                                              
 • Teatr Łapacze Snów
 • Teatr Uhuru z Domu Kultury 13 Muz
 • Dom Kultury Klub Skolwin, soliści, opiekun Katarzyna Szul-Konieczna
 • Chór Dziecięcy Voci Veloci Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Szczecinie pod dyr. Agaty Czekalińskiej                                                                                                                      

———————————————————————————————————————-

14.00-17.00

 • Chór Akademii Morskiej w Szczecinie pod dyr. Sylwii Fabiańczyk-Makuch
 • Szczecińska Trzynastka – orkiestra dęta Domu Kultury 13 Muz pod dyr. Mateusza Krupskiego
 • Final Countdown Orchestra im. Jana Skrosia pod dyr. Macieja Strycharczyka      
 • Bractwo Śpiewacze z Tanowa, gościnnie Zosia Siekierzycka
 • Andrzej Szpak                                                                                                          
 • Robert Jarzębski                                                         
 • Akademia Sztuki

                   Nailah Vitha, akompaniament gitarzysta Michał Chmielenko

                   Agata Kłos

       Zespół Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego

                   Marta Dudek

                   Olimpia Mościcka

                   Nela  Wieczorkiewicz

                   Martyna Maciąg 

Przygotowanie Jolanta Szczepaniak-Przybylińska              

———————————————————————————————————————-

17.00-19.00

 • Chór Uniwersytetu Szczecińskiego pod dyr. Anny Tarnowskiej
 • Konrad Słoka                                                                                                                                         
 • Lesja z projektem ZEMLA                                                                                                                   

———————————————————————————————————————–

19.00

 • ETA

„Pomagaj Ukrainie, oglądając filmy!”

Koncert charytatywny na rzecz Ukrainy to nie wszystkie działania, jakie w najbliższym czasie przygotowuje Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie. W poniedziałek 7 marca działające w Zamku Kino Zamek i organizatorzy Ukraina! Festiwal Filmowy zapraszają na pokaz dwóch filmów produkcji ukraińskiej. Dochód ze sprzedaży biletów przeznaczony zostanie na Fundację Ocalenie, która pomaga uchodźcom, imigrantom i repatriantom budować nowe życie w Polsce. 7 marca w Kinie Zamek obejrzeć będzie można „Moją Wojnę” o godz. 17:30 (reż. Masza Kondakowa), a o godz. 19 „U311 Czerkasy” (reż. Tymur Jaszczenko). Pokazom towarzyszyć będzie krótkie wprowadzenie, przybliżające sytuację filmowców ukraińskich oraz reakcję filmowego świata na wydarzenia, jakie mają miejsce w Ukrainie w wyniku napaści Rosji na ten niepodległy kraj. Przygotuje je Krzysztof Spór, współautor programu filmowego Kina Zamek. Bilety na seanse kosztują 14 i 12 zł.

 

Informacja www.zamek.szczecin.pl

 

 

List do redakcji

Wykorzystywać to i bezczelnie zawyżać kwotę

Dodaj komentarz