Czy Gmina Goleniów zlikwiduje szkoły ?

Ceny ogrzewania w sektorze publicznym idą w górę. Jak podaje Radio Twoje Przeboje władze naszego miasta deklarują, że przeznaczone środki na ogrzewanie goleniowskich szkół są zabezpieczone  jedynie do sierpnia bieżącego roku. Co dalej?

Bielizna Goleniów – produkty najwyższej jakości, wyłącznie polskich producentów Adres: Zielona Droga 8 Goleniów

Nie da się ukryć, że na pewno ulegną podwyżce ceny za ciepło, natomiast co za tym idzie – wszystkie te nośniki będą się przekładały na wszystkie inne usługi. Koszt utrzymania chociażby ogrzewania szkół wzrośnie nam o około 60%, więc możemy powiedzieć, że do końca tego roku szkolnego mamy na to pieniądze, bo przewidzieliśmy je na cały rok kalendarzowy. Natomiast co się stanie jesienią, to nie mogę powiedzieć. Na ogrzewanie będziemy musieli jakieś środki przeznaczyć – mówi w wywiadzie dla Radia Tylko Twoje Przeboje Tomasz Banach z-ca Burmistrza Gminy Goleniów.

Gmina Goleniów jest organem prowadzącym dla siedmiu szkół. Do całości kosztów dochodzą również przedszkola co oznacza, iż wydatków na oświatę będzie mnogo.

Czy w związku z tym Gmina będzie próbowała poczynić oszczędności i pokusić się o likwidację lub jak wolą władze o restrukturyzację już istniejących placówek ?

Takie pytanie skierujemy, jako redakcja, do Pani wice Burmistrz Anity Jurewicz.

Oleje CBD – za nasze zdrowie !

 

(red.)

 

Dodaj komentarz