Zmiana organizacji ruchu na węźle Kijewo.

W najbliższy czwartek (2 września) wykonawca robót budowlanych wprowadzi tymczasowe zmiany w organizacji ruchu w obszarze węzła Kijewo. Zmiany wynikają z rozpoczęcia prac związanych z przebudową betonowego odcinka autostrady. W związku z zakończeniem okresu wakacyjnego prace na węźle będą posuwały się szybciej i bardziej intensywnie. 

Pierwszy etap zmian w ruchu drogowym  

W czwartek, 2 września, w godzinach popołudniowych wykonawca wprowadzi pierwszy etap zmian na węźle Kijewo. Będzie on polegał na wyłączeniu lewej jezdni autostrady A6 (relacja Gdańsk – Kołbaskowo) w kierunku na Kołbaskowo oraz Bydgoszcz.  

Od strony Kołbaskowa ruch w kierunku na Gdańsk pozostaje bez zmian i będzie się odbywał po prawej jezdni, z ograniczeniem do jednego pasa ruchu. Ruch w kierunku przejścia granicznego w Kołbaskowie (relacja Gdańsk – Kołbaskowo) będzie przeniesiony na prawą jezdnię A6. Od mostu na rzece Płonia do wiaduktu nad autostradą ruch na prawej jezdni będzie dwukierunkowy. 

 

Dojazd do Szczecina będzie się odbywał tak, jak do tej pory, czyli z jezdni lewej A6.  

Kolejne zmiany organizacji ruchu drogowego 

W najbliższych tygodniach możemy spodziewać się następnych, czasowych ograniczeń w ruchu. Będzie to bezpośrednio związane z układaniem na nowych łącznicach warstwy ścieralnej oraz prowadzeniem prac przy ul. Zwierzynieckiej (DK10). Na dwie doby, w godzinach nocnych, wyłączona zostanie łącznica relacji Kołbaskowo – Stargard. Objazd do Stargardu będzie poprowadzony przez Szczecin za pomocą, wyłączonej obecnie z ruchu, łącznicy relacji Kołbaskowo – Szczecin. W związku z zamknięciem łącznicy, wyłączony z ruchu zostanie również zjazd ze Szczecina w kierunku Gdańska i Świnoujścia. Objazd dla tej relacji poprowadzony zostanie przez węzeł Podjuchy, poprzez łącznicę Szczecin – Kołbaskowo.   

O kolejnych zmianach w organizacji ruchu drogowego będziemy informować na bieżąco.  

Dokończenie prac na węźle

Obecnie wykonawca prowadzi prace związane z układaniem warstw bitumicznych. Wykonywane są także podpory pod nowy wiadukt nad autostradą A6. Z jezdni autostrady usunięte zostaną ostatnie stare betonowe płyty i w ich miejsce powstanie nowa nawierzchnia bitumiczna. Wzdłuż autostrady zostaną wykonane jezdnie zbiorczo-rozprowadzające. Równocześnie prowadzone są także roboty elektryczne, prace związane z odwodnieniem korpusu drogowego i telekomunikacyjne. W połowie przyszłego roku planowane jest zakończenie prac na węźle Kijewo. 

 

(red.)

Podobny artykuł

Dodaj komentarz