Kolejni piraci drogowi zatrzymani przez policjantów grupy SPEED

Skrajną nieodpowiedzialnością i brakiem wyobraźni wykazał się 41-letni mieszkaniec powiatu goleniowskiego, który w terenie zabudowanym przekroczył ponad trzykrotnie dozwoloną prędkość.

27.02.2020r. w godzinach popołudniowych policyjna grupa  SPEED przy użyciu nowego urządzenia do pomiaru prędkości TRUCAM II,  przeprowadziła działania pn. „PRĘDKOŚĆ”. Mundurowi w trakcie pomiaru prędkości przy Szkole Podstawowej w  miejscowości Dębice,  ujawnili kierującego pojazdem marki  Mercedes Vito, który jechał z prędkością 123 km/h w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h.

Kolejny śpieszący się kierowca został namierzony w tym samym miejscu niecałe 30 minut później. 33-letni mieszkaniec powiatu stargardzkiego jechał pojazdem marki Renault z prędkością 106 km/h.

W obu przypadkach kierujący utracili prawa jazdy na okres 3 miesięcy.

Celem cyklicznych działań jest eliminowanie kierowców nie przestrzegających ograniczenia prędkości. Policjanci ruchu drogowego swoim działaniem  obejmują  miejsca szczególnie zagrożone, które mogą wskazać sami mieszkańcy, wykorzystując do tego aplikację  KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA.

Przypominamy, że w przypadku rażącego przekroczenia prędkości dopuszczalnej w obszarze zabudowanym (powyżej 50 km/h), ujawnienie takiego czynu skutkuje zatrzymaniem dokumentu prawa jazdy w trakcie prowadzonej kontroli drogowej i przesłaniem go do właściwego starosty, który wydając decyzję administracyjną, formalnie zatrzyma ten dokument – za pierwszym razem na 3 miesiące.

 

 

mł.asp. Anna Dygas

Dodaj komentarz