Jak bardzo potrzebne są zadaszone miejsca na pozostawienie jednośladów w Szkołach Podstawowych na terenie Gminy Goleniów zauważył Radny Andrzej Różański wnosząc do Burmistrza interpelację o poniższej treści:

Zwracam się z wnioskiem do Pana Burmistrza o podjęcie działań zmierzających do wybudowania wiat na rowery oraz hulajnogi na terenach wszystkich szkół podstawowych w Gminie Goleniów.

Spora część starszych uczniów, a także liczne grono rodziców dzieci młodszych uczęszczających do szkół korzysta z roweru jako środka transportu.  Niestety w wielu szkołach na terenie naszej gminy brak jest zadaszeń, tak aby uczniowie w sposób bezpieczny mogli pozostawić swoje jednoślady nie martwiąc się o bardzo zmienną w naszej strefie klimatycznej pogodę.

Dodatkowo wspomnę jedynie, iż naszą rolą jest zachęcenie i propagowanie wśród dzieci i młodzieży poruszenie się bez samochodu. Dlatego zwracam się z prośbą do pana burmistrza o stworzenie  możliwości uczniom, nauczycielom oraz rodzicom szkół dla których Gmina Goleniów jest organem prowadzącym o wybudowanie przedmiotowych wiat .

W odpowiedzi udzielonej przez Panią wice Burmistrz usłyszał, że w budżecie Gminy Goleniów na rok 2024 nie zabezpieczono środków na budowę wiat rowerowych przy szkołach.
Jednak, Pani Burmistrz w pełni podziela stanowisko Radnego i utożsamia się z uwagą, że powinniśmy wspierać i propagować aktywny ruch dzieci i młodzieży. Dlatego Pani Magdalena Bauer – Styborska zwróciła się do dyrektorów szkół jako zarządców obiektów z prośbą o analizę indywidualnych potrzeb danego obiektu w tym zakresie.
Efekty analizy znajdą swoje odzwierciedlenie w projekcie budżetu na rok 2025, który zostanie przedłożony Radzie Miejskiej.

Zamieszczone foto ma charakter czysto poglądowy.

Kamila Chilkiewicz – Piwowarska

 

Dodaj komentarz