Goleniów i Lubczyna Filmowe Lato z Pomorzem Zachodnim

Dwa świetne polskie komediodramaty z gwiazdorską obsadą będzie można obejrzeć już w najbliższy weekend. W sobotę w Goleniowie – z cyklu Filmowe Lato z Pomorzem Zachodnim – zaprezentowany zostanie „Biały Potok”, a w niedzielę w Lubczynie – „Chrzciny”.

Wstęp wolny.

Energia, czarny humor i znakomite dialogi, a w jednej z głównych ról Marcin Dorociński. To wszystko znajdą widzowie w polskiej komedii omyłek „Biały potok”. Opowieść o nagłych perypetiach dwóch małżeństw (Michała i Ewy oraz Kasi i Bartka) zobaczyć można już w najbliższą sobotę 15 lipca w Goleniowie (Planty, przy placu zabaw) w ramach Filmowego Lata z Pomorzem Zachodnim.

Dzień później w Lubczynie (marina, plaża) również jeden z najlepszych polskich komediodramatów ostatnich lat – „Chrzciny” w reżyserii Jakuba Skoczenia. Historia gorliwej katoliczki, która postanawia wykorzystać rodzinną uroczystość – chrzciny najmłodszego wnuka – do pojednania swoich skłóconych od lat dzieci. Z pozoru małe kłamstwo uruchamia lawinę nieoczekiwanych zdarzeń. W filmie występują m.in. Maciej Musiałowski, Michał Żurawski i Andrzej Konopka oraz Katarzyna Figura, która swoją rolą (i metamorfozą!) zachwyciła krytyków filmowych. Komedia obyczajowa „Chrzciny” została nagrodzona m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Tofifest w Toruniu oraz Festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie.

Goleniów i Lubczyna to kolejne przystanki na szlaku Filmowego Lata z Pomorzem Zachodnim. Darmowe kino plenerowe z wybranymi wartościowymi filmami z ostatnich lat dotrze aż do 23 miejscowości w całym województwie. To jedna z wielu atrakcji z bogatego programu, jaki dla mieszkańców Pomorza Zachodniego i wypoczywających w regionie turystów przygotował Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. Cykl spotkań z dobrym filmem rozpoczął się 8 lipca w Połczynie-Zdroju, gdzie widzów było więcej niż miejsc. Ale kino plenerowe nie ma ograniczeń i wszyscy chętni znaleźli sposób, by zobaczyć film.

Także w Goleniowe i Lubczynie dla stu pierwszych widzów będą wygodne leżaki i, podobnie jak w Połczynie-Zdroju, niespodzianki. Przywitanie widowni zaplanowane jest o godz. 21:30. Ale już wcześniej – od godz. 19:00 – w niebieskim namiocie Pomorza Zachodniego czekać będą atrakcje dla całych rodzin – m.in. koło fortuny, zadania i zagadki, gry i konkursy, gigantyczne puzzle. Można tam otrzymać informatory, przewodniki, foldery, mapki atrakcji i szlaków turystycznych, które przybliżą walory gospodarcze i turystyczne województwa, a także informacje o funduszach europejskich.

Na kolejnych przystankach wędrownego kina można gromadzić – na specjalnej karcie – odciski pieczęci. W każdej miejscowości inny. Dla tych, którzy zbiorą ich najwięcej (minimum pięć), na zakończenie lata będą specjalne nagrody.

Organizatorem Filmowego Lata z Pomorzem Zachodnim jest Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. Wydarzenie finansowane jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Przedmiot umowy jest elementem projektu pozakonkursowego realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020, Oś Priorytetowa I Gospodarka, Innowacje, Nowoczesne Technologie, Działanie 1.14 Wzmocnienie pozycji regionalnej gospodarki w wymiarze krajowym i międzynarodowym, nawa projektu: „Wzmocnienie pozycji regionalnej gospodarki, Pomorze Zachodnie – Ster na innowacje – etap II”.

Wszystkie pokazy są bezpłatne.

Więcej informacji – m.in. na zamek.szczecin.pl, Instagramie i Facebooku (Pomorza Zachodnie News i Zamek Książąt Pomorskich).

 

Inny podobny artykuł

Zamkowe Noce Filmowe Zamek w Szczecinie zaprasza

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz