Wiadomość o tym wypadku wybrzmiała nie tylko w całej Gminie Goleniów, ale w całym regionie.

Dla przypominania, 17 lipca około godziny 21.00, w miejscowości Rurzyca doszło do potrącenia dziewczynki, która poruszała się po drodze rowerem. Dziewczyna jechała rowerem po drodze, ponieważ w tej części miejscowości brak jest chodnika.

Z relacji naocznych świadków wynika, iż kierujący pojazdem zbiegł z miejsca wypadków nie udzielając pomocy poszkodowanej. Krótko po zdarzeniu został zatrzymany przez policję.

Poszkodowana została natychmiast przetransportowana do szpitala. Po obserwacji została wypisana do domu w stanie ogólnym dobrym. Niestety, jak się okazało dobrostan nie trwał zbyt długo. Po kilku dniach stan dziewczyny nagle, z niewiadomych przyczyn drastycznie pogorszył się. W trybie pilnym zabrano ją do szpitala. Tam po specjalistycznych badaniach stwierdzono udar, którego skutkiem jest rozległy paraliż.

W tym momencie poszkodowana przebywa pod opieką lekarzy specjalistów, w poniedziałek natomiast zostanie przetransportowana do kliniki w Krakowie, gdzie poddana zostanie intensywnej rehabilitacji.

Koszt potrzebnych zabiegów szacowany jest na około 25 tyś miesięcznie.

Rodzina jest w trakcie procedury uruchomiania zbiórki, gdyż sami rodzice bez pomocy z zewnątrz nie są w stanie udźwignąć tak kosztownej terapii.

 

Tragiczny wypadek w Rurzycy

(red.)

 

Dodaj komentarz