Mistrz trzeci. Maraton zaliczony i brązowy medal Mistrzostw Polski

W ukończonym dzisiaj Maratonie w Dębnie Krystian Zalewski z czasem 2:10:58 ukończył bieg, co w klasyfikacji dało mu 3 miejsce oraz brązowy medal Mistrzostw Polski.

Sam mistrz o biegu pisze na swoim FB następująco :

Do trzech razy sztuka i w końcu udało mi się zadebiutować na królewskim dystansie maratonu. Po wszystkich przejściach z tym związanych cieszę się, że mam to za sobą. Emocje troszkę opadły i czas na małe podsumowanie mojego występu. Sam bieg od początku układał się zgodnie z planem, nasza grupa miała dobre prowadzenie do 30km. Ustaliliśmy z trenerem, że jeżeli będę czuł się dobrze, w dalszej części dystansu przyspieszę nie bojąc się, że będę musiał wziąć na siebie ciężar prowadzenia biegu. Wszystko szło zgodnie z planem do 36km, na którym po prostu osłabłem. W tym momencie nie wiem czym było to spowodowane i dlaczego tak się stało. Powodów mogło być wiele i na pewno przyjdzie jeszcze czas na głębszą analizę zachowania mojego organizmu. Finalnie zająłem 3 miejsce, zdobyłem brązowy medal Mistrzostw Polski w maratonie z czasem 2:10:58. Czy się cieszę? Oczywiscie, ponieważ jest to najlepszy debiut w historii Polski na królewskim dystansie. Czy mam niedosyt? Jak najbardziej, ponieważ mimo uzyskanego minimum na Igrzyska Olimpijskie mam dopiero 5 czas w tym roku w kraju….

W imieniu redakcji składam gratulacje, wierząc w dalsze sukcesy .