Goleniów na trasie Znaczków Turystycznych

Nasze miasto zostało wdrożone do projektu „ Znaczki Turystyczne”, a tym samym umieszczone na mapie najatrakcyjniejszych miejsc w Polsce.

Znaczki Turystyczne Polska to pomysł zaczerpnięty od naszych sąsiadów Czechów. Za ich przykładem poszli min. Słowacy, Niemcy, Węgry, Austriacy, Holendrzy, Brytyjczycy, Norwedzy, Rosjanie oraz my Polacy. Ideą programu jest zaimplementowanie w ludziach pasji do turystyki. Pomysł polega na oznaczeniu na mapie danego kraju ciekawych zabytków i atrakcji turystycznych poprzez przydzielenie charakterystycznego znaczka. Po dotarciu do wskazanego na szlaku miejsca, turysta może zakupić unikatowy znaczek. Znaczek jest zarówno pamiątką jak i potwierdzeniem pobytu w danym miejscu. Każdy znak jest ocechowany i posiada numer identyfikacyjny danego miejsca co jeszcze bardziej wzbogaca jego wartość kolekcjonerską. Kolejne numery znaczków przedstawiają pasma gór, schroniska turystyczne, biegi rzek, zamki, pomniki przyrody, jaskinie, ogrody zoologiczne oraz inne  warte odwiedzenie miejsca.

Nasz Goleniów na chwilę obecną posiada pięć odznak:

 

 

Gratka dla kolekcjonerów:

Cała zabawa to nie tylko zwiedzanie. Dla osób kochających zbieractwo oraz kolekcjonerstwo twórcy programu przygotowali coś specjalnego – Specjalny Znaczek Kolekcjonera.

Co należy zrobić aby go otrzymać ? Szczegóły poznacie wchodząc na poniższy FunPage: www.facebook.com/znaczki.turystyczne

Do zobaczenia na szlakach …

( redaktor BB )

Dodaj komentarz