Goleniowski Pomidorek w AKCJI !

Do bardzo ciekawego programu dołączył goleniowski sklep owocowo – warzywny Pomidorek. Akcja polega na zwróceniu uwagi na ogromny problem marnowania żywności.

Jako to działa w praktyce ?

Do programu przystępują zarówno sprzedawcy jak i klienci. Sprzedawca poprzez złożenie specjalnej deklaracji w aplikacji on-line https://toogoodtogo.pl/pl/business dołącza do programu. Klient zaś aby móc korzystać z „okazji” pobiega aplikację ze strony: https://toogoodtogo.pl/pl/

Too Good To Go to aplikacja, która łączy sprzedawców i producentów żywności posiadających nadwyżki ze świadomymi konsumentami, którym leży na sercu los planety i jej zasobów.

Sklep/restauracja/piekarnia to podmioty partnerskie programu, które za pomocą aplikacji sprzedają swoje nadwyżki. Partner, na przykład sklep, określa ilość dziennych nadwyżek w przeliczeniu na paczki. Wartość paczki jest wcześniej określona. Następnie, partner wrzuca paczki kolejno do aplikacji, a tam mogą być nabyte przez użytkowników. Kolejny krok należy do klienta. On bowiem stawia się po odbiór swojej paczki w określonym przez partnera oknie odbioru (najczęściej na godzinę lub pół przed zamknięciem sklepu). Przy odbiorze klient, pokazuje potwierdzenie rezerwacji, a w aplikacji przeciąga suwak zatwierdzający zakończenie transakcji.

Tym sposobem nadwyżki produkcji, niedoskonałe warzywa, czy zapasy magazynowe z krótką datą ważności zamiast w koszu lądują na talerzu.

 

Proste prawda 😊

 

Źródło informacji: https://www.facebook.com/TooGoodToGoPL 

Photo: za zgodą  https://www.facebook.com/PomidorekGoleniow 

 

 

( redaktor blue.)

 

 

Dodaj komentarz