Miał 3 promile, nie zatrzymał się do kontroli…nie miał uprawnień do kierowania

Policjanci goleniowskiej drogówki w bezpośrednim pościgu zatrzymali pijanego 55-letniego kierującego Fordem. Kierowca nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Okazało się, że miał 3 promile alkoholu w organizmie i nie miał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Teraz odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 lata pozbawienia wolności.

W ubiegły piątek (05.02.2021 r.) przed godziną 20:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie odebrał telefoniczne zgłoszenie o tym, że drogą wojewódzką nr 111 w kierunku Goleniowa ma jechać prawdopodobnie nietrzeźwy kierowca Forda. We wskazany rejon natychmiast pojechali policjanci z goleniowskiego ruchu drogowego, którzy w miejscowości Kąty ujawnili przedmiotowy pojazd. Policjanci nadali kierującemu sygnał do zatrzymania na co ten nie zareagował i kontynuował dalszą jazdę. Po krótkim pościgu funkcjonariusze zatrzymali uciekiniera. Badanie alkomatem wykazało, że 55-latek miał w organizmie 3 promile alkoholu. Dodatkowo podczas weryfikacji uprawnień mężczyzny okazało się, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Teraz mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 lata pozbawienia wolności.

Przypominamy, że nietrzeźwy kierowca to śmierć na drodze. Nie ma bezpiecznej dawki alkoholu za kierownicą!

Widzisz osobę nietrzeźwą, wsiadającą za kierownicę samochodu? Zareaguj! Swoim działaniem możesz uratować jego życie lub zdrowie, tym samym zapobiec tragedii.

mł.asp. Anna Dygas

 

Informacja Policja Goleniów

Dodaj komentarz