Ruch tranzytowy omija miejscowość Brzozowo – zmiana organizacji ruchu na budowanej S3.

Ruch tranzytowy omija miejscowość Brzozowo – zmiana organizacji ruchu na budowanej S3. Dofinansowanie dla S3 ze środków UE.

Na budowanym odcinku drogi S3 Brzozowo-Miękowo została zmieniona organizacja ruchu w rejonie miejscowości Brzozowo. Ruch pojazdów został przeniesiony na wschodnią jezdnię nowej drogi S3, stanowiącej na tym fragmencie obwodnicę miejscowości Brzozowo. Kierowcy jadący obwodnicą Parłówka nie wjadą już na dawną DK3, tylko na lewą (patrząc od strony Świnoujścia) jezdnię nowej S3. Został również uruchomiony dla wszystkich relacji węzeł drogowy Przybiernów, co powinno ułatwić dojazd do tej miejscowości. W związku ze zmianami w organizacji ruchu prosimy kierowców o zwracanie szczególnej uwagi na oznakowanie. Zakończenie całości robót na tym odcinku S3 planowane jest na kwiecień przyszłego roku.

Zmiany dojazdu do Brzozowa

Dzisiejsza zmiana organizacji ruchu pozwoli na wykonanie włączenia jezdni zachodniej obwodnicy Parłówka do nowej S3 i realizację robót na dotychczasowym przebiegu DK3. Kierowcy, którzy będą chcieli zjechać do Brzozowa od strony Szczecina zrobią to przez węzeł Brzozowo, na którym będzie również można pojechać od Brzozowa w stronę Świnoujścia. Zjazd do Brzozowa od strony Świnoujścia i wyjazd z tej miejscowości na Szczecin będzie się odbywał przez węzły Przybiernów lub Parłówko. Uruchomienie węzła Przybiernów poprawi dojazd do tej miejscowości, który wcześniej odbywał się przez tymczasowej skrzyżowanie między Brzozowem, a Przybiernowem.

Coraz więcej nowej S3 dostępne

Obecnie na zdecydowanej większości krajowej „trójki” od obwodnicy Parłówka do Miękowa ruch odbywa się już po jednej z jezdni nowej drogi S3. Obowiązuje zakaz wyprzedzania i ograniczenia prędkości, są tymczasowe skrzyżowania i zjazdy na plac budowy. Ruch dwiema jezdniami (po jednym pasie ruchu) odbywa się w rejonie węzła drogowego Przybiernów. Zmiany organizacji ruchu następują ze względu na konieczność wykonania wszystkich robót związanych z budową nowego układu drogowego. Po wykonaniu całości koniecznych do tego robót i uzyskaniu niezbędnych pozwoleń S3 od Brzozowa do Miękowa będzie dwujezdniową drogą ekspresową. Zgodnie z kontraktem roboty mają się zakończyć w kwietniu przyszłego roku.

S3 Brzozowo-Miękowo z dofinansowaniem ze środków UE

Dzisiaj również została podpisana umowa o dofinansowanie ze środków UE w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020 odcinka drogi S3 Brzozowo-Miękowo. To kolejny projekt z dofinansowaniem ze środków UE w naszym regionie, wcześniej w ramach tej perspektywy dofinansowanie uzyskały: S6 Goleniów-Koszalin wraz z obw. Koszalina i Sianowa, S10 obwodnica Szczecinka, S10 II jezdnia obwodnicy Kobylanki, Morzyczyna i Zieleniewa oraz S11 obwodnica Szczecinka.

Całkowita wartość projektu: 436 358 875,47 zł

Wydatki kwalifikowane: 225 542 800,01 zł

w tym dofinansowanie unijne: 191 711 380,01 zł

 

Dodaj komentarz