W 2023 roku Port Lotniczy Szczecin-Goleniów zanotował imponujący wzrost w ruchu pasażerskim, obsługując rekordową liczbę 477 494 podróżnych. Ten wynik przewyższa o 14% osiągnięcia poprzedniego roku, zbliżając nas do poziomu sprzed pandemii COVID-19.

Rok 2023 wyróżniał się szczególnie dynamicznym rozwojem wakacyjnego ruchu czarterowego. Podczas sezonu wakacyjnego, loty do popularnych destynacji takich jak Turcja i Bułgaria cieszyły się ogromną popularnością, przyciągając blisko 40 tysięcy pasażerów. Prognozy na nadchodzący sezon sugerują jeszcze lepsze wyniki, a wcześniejsze uruchomienie lotów do Turcji, planowane na 27 kwietnia przez biuro podróży Coral Travel, przyczyni się do tego dodatkowo.

Kolejną dobrą wiadomością dla regionu jest planowane wprowadzenie nowych rozkładowych połączeń czarterowych do Polski przez zagraniczny touroperator Eurotours. Pierwsze loty z Graz i Linz do Szczecina mają być inauguracją nowej, turystycznej oferty dla obywateli Austrii, którzy coraz częściej odkrywają uroki Pomorza Zachodniego i jego malowniczych plaż nad Bałtykiem.

Wzmacniane połączenia

Linia lotnicza Ryanair ogłosiła przywrócenie dwóch długo oczekiwanych tras. Od 1 marca planowane są loty do Krakowa, a od 20 marca do Dublina. Dodatkowo, liczba połączeń do Wielkiej Brytanii wzrośnie, a od 18 marca podróżni będą mieli możliwość korzystania z 6 lotów tygodniowo na trasie do Londynu.

Również Polskie Linie Lotnicze LOT zwiększą liczbę rejsów na trasie do Warszawy, co stanie się faktem wraz z wprowadzeniem letniego rozkładu lotów, tj. od 31 marca. Nowy rozkład zapewni pasażerom jeszcze większe możliwości przesiadek w warszawskim hubie, umożliwiając podróże do wielu miejsc w Europie, Ameryce i Azji.

Oczekiwania na kolejne miesiące są wysokie, a dynamiczny rozwój lotniska w Szczecinie daje nadzieję na dalszy wzrost ruchu pasażerskiego oraz poprawę oferty komunikacyjnej dla mieszkańców i turystów

 

Janek AI

Foto

 

Inny ciekawy artykuł

 

Zapowiedź i opis Sobótki św. Jana Krzywice 2024 – VIDEO

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz