„Wielkiej Polski moc to my!” hasłem tegorocznego Marszu

„Wielkiej Polski moc to my!” to fragment Hymnu Młodych, polskiej pieśni narodowej, współcześnie śpiewanej jako hymn Młodzieży Wszechpolskiej, która wraz z Ruchem Narodowym, odpowiada za organizację Marszu Niepodległości od wielu lat. Pieśń powstała w 1926 roku wykonywana jest na melodię „Warszawianki 1831 roku”, autorem słów jest Jan Kasprowicz. „Wielkiej Polski moc to my!” jest zatem hasłem wpisanym w polskie dziedzictwo narodowe. Wzięte na sztandary Marszu Niepodległości będzie postulatem, który poniesiemy ulicami Warszawy w dniu 11 listopada 2024 roku – postulatem politycznym, gospodarczym i społeczno-kulturowym.

 

Postulat polityczny. Zwracamy uwagę na najważniejsze dla każdego państwa wartości, czyli niepodległość i suwerenność. Nie ma Wielkiej Polski, jeżeli Polska będzie w jakimś choćby najmniejszym calu niesuwerenna. Należy publicznie domagać się poszanowania tych wartości, zwłaszcza w obliczu aktualnych zagrożeń niepodległości, wobec których jako Naród stajemy. Wojna rosyjsko-ukraińska, wojna hybrydowa na granicy polsko-białoruskiej czy przygotowywane w Unii Europejskiej zmiany traktatowe, odbierające decyzyjność państwom członkowskim w większości najbardziej strategicznych obszarów, jak np. edukacja, czy obronność. To istne „traktaty rozbiorowe”! Zagrożenie stanowią także forsowane przez eurokratów pakt migracyjny. Wielka Polska to Polska silna. To Polska zdolna skutecznie bronić swoich granic zarówno w toczącej się wojnie hybrydowej na wschodniej granicy, ale również zdolna skutecznie wyznaczać granice w prowadzonej polityce międzynarodowej – zdolna odpierać zawoalowane dyplomacją ataki polityczne z zagranicy i roszczenia godzące w polski interes narodowy. Szczególny niepokój budzą w tym zakresie relacje polsko-niemieckie i polsko-ukraińskie. W ostatnim czasie jesteśmy świadkami coraz śmielszych poczynań niemieckiej i ukraińskiej dyplomacji wobec Polski. Wielka Polska to Polska dumna, a nie klękająca na kolanach przed swymi sąsiadami.

Postulat gospodarczy. My – organizatorzy Marszu Niepodległości – należymy w większości do pokolenia urodzonego w latach 90-tych oraz na przełomie 1000-lecia. Reprezentujemy pokolenie, które ciągle oczekuje rozkwitu gospodarczego Polski. Oczekuje inwestycji, które będą dla polskiej gospodarki kołem zamachowym. Nieustannie toczy się debata wokół dwóch projektów kluczowych dla znaczenia Polski w Europie – elektrowni atomowej oraz Centralnego Portu Komunikacyjnego. Ta debata trwa już zbyt długo. Polska czeka już zbyt długo. „Wielkiej Polski moc to my!” to przypomnienie o budowaniu gospodarczej siły naszej Ojczyzny.

Postulat społeczno-kulturowy. Sprzeciwiamy się dewaluowaniu i atakowaniu najświętszych wartości takich Bóg, Rodzina, Naród i jednoczesnemu forsowaniu postulatów lewicowych, jak legalizacja związków partnerskich, zabijanie nienarodzonych dzieci, czy normalizowanie zaburzeń seksualnych pod przykrywką źle rozumianej tolerancji. Tegoroczny plakat przedstawia młodą parę uczestników Marszu Niepodległości. Rodzina. To najmniejsza i najważniejsza cząstka narodu, która jest gwarantem jego żywotności – zarówno w wymiarze społecznym jak i kulturowym. Wielka Polska to silna rodzina zbudowana umiłowaniem Boga i Ojczyzny i przekazująca to umiłowanie kolejnym pokoleniom.

Wielkiej Polski moc to my! Do zobaczenia na Marszu Niepodległości!

 

 

Marsz Niepodległości tradycyjnie wyruszy z ronda im. Romana Dmowskiego. Tak upamiętnimy Ojca niepodległości i idei narodowej. Nie zapomnijcie, by przed Marszem zaglądnąć do Miasteczka Niepodległości zlokalizowanego w pasażu Wisławy Szymborskiej, w którym będą czekały na Was atrakcje patriotyczne. Dalej alejami Jerozolimskimi i Mostem Poniatowskiego przejdziemy na błonia Stadionu Narodowego, gdzie zakończymy Marsz Sceną Niepodległości, na której odbędą się koncerty i przemówienia okolicznościowe.

Najważniejsze punkty wydarzenia zaznaczyliśmy poniżej na mapie.

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz