Dyrektor każe ostrzegać, policja zaprzecza …

Rzecznik Policji w Goleniowie zaprzeczył jakoby informacje przesłane przez dziennik elektroniczny do rodziców i opiekunów uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Goleniowie, w sprawie osoby próbującej zwerbować do swojego auta dzieci, były prawdziwe.

W dniu wczorajszym zostaliśmy zaalarmowani przez naszych czytelników, iż na ich rodzicielskie skrzynki dziennika elektronicznego wpłynęły e-maile:

Drodzy Rodzice,

Piszę do Państwa w ważnej sprawie. Otrzymałam od dyrekcji prośbę o rozmowę z dziećmi i poinformowanie rodziców o mężczyźnie w czarnym samochodzie SUW- ie (być może marki Ford) z ,,kołem na bagażniku i naklejką ze znaczkiem kompasu”. Podobno zatrzymuje się, zaczepia dzieci dając im cukierki i namawia, aby z nim wsiadły do samochodu. Proszę porozmawiajcie z dziećmi na ten temat i możliwych zagrożeń.

Jak poinformowała nas Rzecznik Policji w Goleniowie, informacje te są nieprawdziwe, a tym samym niespójne z rzeczywistością.

Dlaczego dyrektor szkoły wszczęła alarm w tej sprawie na własną rękę ?

Na te pytania spróbujemy odpowiedzieć po otrzymaniu od dyrekcji SP 1 w Goleniowie stosownych wyjaśnień w przedmiotowej kwestii

 

(red.)

Dyrektor uczula rodziców i uczniów. Przy szkole kreci się …

 

 

Dodaj komentarz