Pikniki, konkursy, wręczanie nagród, przedstawienia, zgromadzenia kół gospodyń wiejskich itp . imprezy – wszędzie tam gdzie można zrobić dobre zdjęcie i puścić na “fejsa” – takie spotkania cieszą się ogromnym powodzeniem u Pani Burmistrz Jurewicz.

Jednak bycie wiceburmistrzem to nie jedynie świat fleszy, pięknych uśmiechów i jupiterów. To ciężka praca merytoryczna, rozmowa, a przede wszystkim współpraca z radnymi i obecność na komisjach branżowych.

Kwestię braku obecności Pani Anity Jurewicz na komisjach dotyczących spraw społecznych, kultury, sportu i edukacji poruszył Pan Radny Krzysztof Sypień:

–  … gdzie jest Burmistrz, w którego kompetencji są sprawy społeczne? Gdzie jest Burmistrz, w którego kompetencji są sprawy edukacji, kultury i sportu? Zapytał, z kim radni mają rozmawiać? Jak ma się to odbywać inaczej, niż na sesji, kiedy jest komplet Burmistrzów przez godzinę, bo potem wygląda to zupełnie inaczej? Jak to zrobić, żeby móc wymienić się przemyśleniami i nie zaskakiwać burmistrza Banacha pytaniami o edukację?

Pytamy więc głośno, Pani Burmistrz gdzie Pani jest i czemu nie tam gdzie Pani być powinna w pierwszej kolejności ?

Burmistrz Jurewicz poświadczyła nieprawdę ?

(red.)

Dodaj komentarz