Pytanie pod adresem rzecznika pana burmistrza postawił, na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Goleniowie, Radny Łukasz Mituła:

Teraz do pani rzecznik: powiem o tym bo to w pewien sposób również mnie dotknęło, to jest kwestia zauważania sukcesów wieku  organizacji i tak dalej … Bardzo często Gmina Goleniów informuje o sukcesach, czy to sportowców ale w niektórych przypadkach i to w tym przypadku to zostało pominięte, a nie chciałbym aby to miało miejsce. Chodzi o orkiestrę Wood & Brass Band. Orkiestra reprezentowała gminę na wydarzeniu niemieckim w mieście Rastede, zdobyła tam złotą lokatę w kategorii koncertowej, a Gmina Goleniów zapomniała jakkolwiek o tym wspomnieć. Przypomnę, że ta orkiestra w naszej przestrzeni publicznej w swojej działalności jest nieoceniona, każde wydarzenie rangi jakiejś uroczystej wzbogaca nam swoim brzmieniem więc uważam, że śledziennie sukcesów tej grupy GDK nie może być pomijane. ( … ) To trzeba głośno podkreślić, że absolutnie nie może mieć miejsca pomijanie sukcesów, nie mówię już tylko tego stowarzyszenia ale również wielu innych.

Niestety, pani rzecznik postrzega kulturę przez bardzo wąski pryzmat, zapominając, że w naszej gminie działają organizacje, które w sposób zdrowy i prawidłowy rozwijają goleniowską młodzież, godnie promując naszą goleniowską ziemię.

Wood & Brass Band – Sobotnie popołudnie, pyszne deserki, promienie słońca i… Wy! Galeria Foto

(red.)

Dodaj komentarz