W dniach 11.-19.07. Zespół Pieśni i Tańca Ina wziął udział w Folk Cantanhede 2022. Był to największy festiwal folklorystyczny w Portugalii. W ciągu 10 dni zespół dał 14 koncertów, wziął udział w nagraniach do portugalskiej telewizji, uroczystej mszy świętej, przemarszu i spotkaniu z władzami miasta Cantanhede.

-Dostaliśmy bardzo pozytywny odzew po występach – o niesamowitej energii płynącej ze sceny, przepięknym śpiewie, barwnych strojach i wysokim poziomie artystycznym. Na każdym koncercie mieliśmy pełną widownię, która żywo reagowała na naszą prezentację. Młodzież miała możliwość obserwowania pracy, funkcjonowania i koncertów najlepszych zespołów z całego świata- z Burundi, Timoru Wschodniego, Chile, Kolumbii, Meksyku, Indonezji i oczywiście z Portugalii. Wróciliśmy szczęśliwi, zmęczeni i naładowani bardzo dobrą taneczną energią.
Koncerty były transmitowane on-line i nadal można je znaleźć na serwisie YouTube. Przed nami wyjazdy na obóz letni, warsztaty i wyjazdy wrześniowe na Morawy- do Czech – relacjonuje pani Ewa Łukaszewska – trenerka i instruktorka grup tanecznych Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Goleniowskiej INA.

Nasza INA to ogromny powód do dumy ! To zdrowa kultura, wychowanie, taniec i mnóstwo, mnóstwo pasji.

Dziękujemy i GRATULUJEMY !!!

25 czerwca 25 spotkanie nad INĄ

Kamila Chilkiewicz – Piwowarska

Dodaj komentarz