Podejrzany o znęcanie się nad rodziną zasiądzie na ławie oskarżonych. Sprawa Prokuratury Rejonowej w Goleniowie.

Prokuratura Rejonowa w Goleniowie skierowała do Sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, który podejrzany jest o to, że w czerwcu 2021r. w jednej z miejscowości powiatu goleniowskiego znęcał się nad rodziną, tj. m.in. o czyn z art. 207§1 kk.

Z ustaleń śledztwa wynika, że w okresie od 3 czerwca do 6 czerwca tego roku, podejrzany znęcał się psychicznie nad wspólnie z nim zamieszkującymi matką, ojcem, bratem, oraz nieporadną ze względu na wiek babcią w ten sposób, że m.in. wszczynał awantury domowe, w czasie których ubliżał im słowami powszechnie uznawanymi z obelżywe i wulgarne, zakłócał im wypoczynek nocny, zastraszał ich i poniżał. Ponadto wobec babci podejrzany stosował groźby karalne, natomiast od matki wymuszał pieniądze na alkohol.

W toku śledztwa mężczyzna (l.26) został zatrzymany, a następnie na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Ten środek zapobiegawczy był stosowany również w chwili kierowania aktu oskarżenia do Sądu.

Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Był w przeszłości karany sądownie, a za zarzucane mu w chwili obecnej przestępstwo grozi mu kara  pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

 

Informacja Prokuratura Okręgowa w Szczecinie

Poprzedni artykuł

Podejrzana o kradzież oskarżona

Strona Prokuratury Okręgowej w Szczecinie

 

Dodaj komentarz